Plyny do trwalej ondulacji moga byc -równiez przyczyna wystepowania na skórze zmian bedacych objawami uczulenia organizmu na skladniki plynów (alergia)

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 07-09-2019

Płyny do trwałej ondulacji mogą być -również przyczyną występowania na skórze zmian będących objawami uczulenia organizmu na składniki płynów (alergia). Występują wówczas zwykle na skórze owłosionej, za uszami i na czole drobne plamki i swędzące grudki. Uczulenie takie nie daje się z góry przewidzieć i dlatego u osób cierpiących na choroby alergiczne z innego powodu lepiej jest przed zabiegiem wykonać tzw. próbę płatkową. Polega ona na tym, że mały kwadracik gazy (lXI cm): macza się w badanym płynie, przykłada do skóry pleców, przykrywa pergaminem i umacnia przylepcem. Jeżeli kobieta jest uczulona na płyn, to po 24 godzinach w . miejscu próby uwidoczni się żywe zaczerwienienie lub nawet drobne pęcherzyki. Zamiast próby płatkowej można wykonać próbne zaondulowanie jednego pasma włosów. Jest rzeczą bardzo pożądaną, żeby każda kobieta wiedziała, kiedy nie powinna robić sobie trwałej ondulacji. Jeżeli włosy są słabe, kruche, rozszczepione, nierówne, matowe lub mają jakiekolwiek inne wady, nie należy wykonywać zabiegu i poradzić się lekarza. Trwała ondulacja jest rówmeż przeciwwskazana w okresie karmienia, menstruacji, ciąży oraz w przebiegu ciężkich chorób ogólnoustrojowych. [więcej w: tureckie aukcje internetowe, wącham książki, spodnie ciążowe allegro ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: spodnie ciążowe allegro tureckie aukcje internetowe wącham książki