Prezent dla kobiety

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 18-09-2019

Nie od dziś wiadomo, że kobiety praktycznie całego świata chcą ładnie wyglądać i chcą otrzymywać bardzo wiele wszelkiego rodzaju prezentów. Jednych tańszych drugich znacznie droższych. Wszystko w zależności od indywidualnej sytuacji oraz okazji, na jaką dawany jest taki prezent ukochanej osobie w tym przypadku ukochanej kobiecie. Tym bardziej, że za każdym razem trzeba trafić w jej indywidualne gusta. Dlatego im więcej ją znamy tym będzie nam zdecydowanie lepiej. Read the rest of this entry »

Jezeli jednak wlosy sa niesforne i nie chca sie same ukladac, kobieta musi im pomóc sama lub skorzystac z uslug fryzjera

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 10-09-2019

Jeżeli jednak włosy są niesforne i nie chcą się same układać, kobieta musi im pomóc sama lub skorzystać z usług fryzjera. Bardziej utalentowane w tym kierunku kobiety odwiedzają fryzjera tylko od czasu do czasu, na codzień czeszą się same. Dla nich głównie przeznaczamy poniższe uwagi, które mają pomóc w doborze takiego uczesania, które wyrównałoby i poprawiło. niektóre braki urody, a uwypukliło cechy korzystne. Rzeczą naj łatwiejszą jest nadanie twarzy, właśnie przez dobór odpowiedniej fryzury, takiego kształtu, który byłby możliwie idealny i najlepiej pasował do danej osoby. Read the rest of this entry »

Jest rzecza wazna, azeby zwrócic specjalna uwage na ulozenie wlosów w tylnej czesci glowy

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 10-09-2019

Jest rzeczą ważną, ażeby zwrócić specjalną uwagę na ułożenie włosów w tylnej części głowy. Jest to miejsce, na którym specjalnie trudno jest samemu ułożyć włosy ze względu na złą widoczność. Dlatego też poleca się używanie specjalnych ręcznych lusterek, lub lustra trzyczęściowego, które najlepiej pomoże nam w ocenie całej fryzury i ułatwi obejrzenie jej ze wszystkich stron. Harmonijna linia całej sylwetki zależy również od odpowiedniego uczesania. Przy idealnych wymiarach głowa powinna mniej więcej stanowić 1/7 wzrostu. Read the rest of this entry »

Do tego sluza wlasnie plyny do trwalej ondulacji i aparaty wytwarzajace wysoka temperature

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 08-09-2019

Do tego służą właśnie płyny do trwałej ondulacji i aparaty wytwarzające wysoką temperaturę. Jest to więc, jak widać, sposób dużo trudniejszy, a ze względu na okresową zmianę struktury włosa, bardziej niebezpieczny, ale dający za to znacznie lepsze rezultaty. Zabieg powinien być zasadniczo wykonywany tylko u fryzjera i dlatego ograniczymy się do podania jedynie kilku podstawowych wiadomości na ten temat. Do trwałej ondulacji używać można dwóch rodzajów płynów; jedne z nich wymagają zastosowania wysokiej temperatury, drugie – działają same. Pierwsze są nieco mniej szkodliwe dla włosa, ale zabieg jest bardziej kłopotliwy, a działanie wysokiej temperatury nie zawsze obojętne dla organizmu ludzkiego, szczególnie u osób starszych cierpiących na nadciśnienie lub choroby serca. Read the rest of this entry »

Istnieja trzy rodzaje igiel blizniaczych za pomoca których wykonuje sie szczypanki o róznej szerokosci

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 06-09-2019

Istnieją trzy rodzaje igieł bliźniaczych za pomocą których wykonuje się szczypanki o różnej szerokości. Jeśli szczypanki biegną w kierunku biegu nitek w tkaninie wówczas osiągamy najlepszy efekt plastyczny. Do maszyn do szycia wyposażonych w dodatkowe, urządzenia są załączone z reguły dokładne instrukcje, ułatwiające wykorzystanie tych urządzeń. Przed przystąpieniem do ich stosowania należy się dokładnie zapoznać z odpowiednią instrukcją. Szczypanki wzorzyste. Read the rest of this entry »

Na zaznaczone miejsce przyfastrygowac prawa strona do prawej kawalek skosnie przykrojonej tkaniny, wiekszy na calym obwodzie o 2 cm od przewidzianej wielkosci dziurki

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 06-09-2019

Na zaznaczone miejsce przyfastrygować prawą stroną do prawej kawałek skośnie przykrojonej tkaniny, większy na całym obwodzie o 2 cm od przewidzianej wielkości dziurki. Z kolei obstębnowujemy krótkimi ściegami linie fastrygi po lewej stronie tkaniny, przeszywając wąskie brzegi dziurki trzema lub czterema ściegami. W ten sposób wałek materiału przyfastrygowany po prawej stronie tkaniny zostaje przystębnowany. Z kolei usuwamy nitki fastrygi. Nacinamy dziurkę, wcinając przy tym skośnie tkaninę w rogach aż do linii stębnówki. Read the rest of this entry »

Paski podszewki naszywamy no wkladke sciegiem krzyzykowym

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 05-09-2019

Paski podszewki naszywamy no wkładkę ściegiem krzyżykowym. Także i obłożenie należy wzmocnić (przynajmniej no odcinku krytego zapięcia) lekką wkładką. Wyrobić 3 dziurki w obłożeniu. Z kolei przyszyć obłożenie do wystającego brzegu zapięcia powyżej i poniżej krytego zapięcia obłożenie na zapięciu leży teraz tuż za przednim brzegiem. Przestębnować po prawej stronie oznaczoną fastrygą linię szwu. Read the rest of this entry »

Guziki przy przyszywaniu guzików nalezy pamietac o trzech wskazówkach

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 05-09-2019

Guziki przy przyszywaniu guzików należy pamiętać o trzech wskazówkach: a) guziki muszą być naszyte no właściwe miejsca: b) należy je przyszywać zawsze do podwójnej tkaniny lub do tkaniny wzmocnionej wkładką, przy czym można guzik umocnić od spodu małym guziczkiem, aby zapobiec zbyt szybkiemu oderwaniu się guziki przyszywa się mocną, podwójnie złożoną nitką. Miejsce przyszycia guzika ustalamy, nakładając no siebie oba brzegi zapięcia w ten sposób, aby środki pokrywały się. Jedną szpilką oznaczamy wysokość dziurki na guzik, o drugą odległość dziurki od brzegu. Odległość to musi odpowiadać co najmniej szerokości guzika. W przypadku rzędu guzików zachowanie równych odstępów między nimi jest rzeczą szczególnie ważną. Read the rest of this entry »

PULOWER SPORTOWY

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 02-09-2019

PULOWER SPORTOWY . Materiał: 68 dkg wełny żółtej; druty nr 3. Ściągacz- 1 oczko prawe, 1 oczko lewe. Ścieg pończoszniczy- 1 rząd – oczka prawe, 2 rząd – oczka lewe. Ściągacz angielski – 1 rząd- 1 oczko prawe, narzucić nitkę, zdjąć 1 oczko bez przerobienia itd. Read the rest of this entry »