Biżuteria na prezent

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 18-09-2019

Nie tylko w zagranicznych filmach, ale również i w życiu osobistym niejednokrotnie dochodzi do takiej sytuacji, że wręczamy swoim bliskim lub znajomym a czasami nawet partnerom biznesowym biżuterię na prezent. Biżuterię w różnym stylu a także różnej klasy. Albowiem w przypadku naszych bliskich czasami wystarczy jedynie biżuteria średniej klasy. Srebrny łańcuszek ze specjalnym wisiorkiem lub małym kamieniem lub jakaś prosta bransoletka. Jednym słowem biżuteria z sieciówek lub podobna do tych, które możemy spotkać właśnie w takim miejscu. Read the rest of this entry »

Zawód jubiler

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 17-09-2019

Zawód jubilera od zawsze był jednym z bardziej prestiżowych. Ponieważ osoba prowadząca zakład jubilerski, cechowała się dużym poziomem zamożności, jak również i znacznymi umiejętnościami. Co zaś najważniejsze musiała posiadać wiedzę, po to by oceniać, czy biżuteria, jaka jest im przynoszona jest prawdziwą, i jakiej jakości. Dziś w celu powyższej weryfikacji wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia. Jednakże kiedyś dokonywało się tego na oko. Read the rest of this entry »

Biżuteria z wakacji

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 14-09-2019

Co roku każdy z nas podczas codziennej pracy marzy o tym, aby już w najbliższym czasie udać się na szybkie wakacje na podstawie, których będą w stanie wypocząć i uzyskać dodatkowe siły na dalszą pracę. One są, bowiem z tego wszystkiego najważniejsze pod każdym względem. Wakacje pozwalają na oddech od świata codziennego, do którego jednak należy powrócić po krótszym lub dłuższym czasie. Bez pracy ani rusz, bez niej nie będziemy w stanie się utrzymać. Jednak, gdy tylko uda nam się wyjechać na takie wakacje to powinniśmy zrobić wszystko, aby mieć z nich jak najlepsze wspomnienia. Read the rest of this entry »

U niektórych osób w okresie dojrzewania plciowego suchy lupiez moze przechodzic w tlusty, który jest juz typowy dla lojotoku

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 11-09-2019

U niektórych osób w okresie dojrzewania płciowego suchy łupież może przechodzić w tłusty, który jest już typowy dla łojotoku. Łuski są teraz większe, żółte, czasem wilgotne (tłuste), dobrze przylegają do skóry i nie sypią się, tak jak to miało miejsce w przypadku suchego łupieżu. Jeżeli tłusty łupież obejmie całą głowę, może utworzyć się skorupa pokrywająca włosy. U mężczyzn następnym etapem choroby jest stopniowe wypadanie włosów, które rozpoczyna się w tzw. kątach czołowych. Read the rest of this entry »

Oczyszczanie takie stosuje sie zwykle przed myciem, które powinno miec miejsce jeden raz na 7-10 dni

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 11-09-2019

Oczyszczanie takie stosuje się zwykle przed myciem, które powinno mieć miejsce jeden raz na 7-10 dni. Jeżeli jednak zachodzi konieczność, to powyższe oczyszczanie powtarzać trzeba częściej. Codziennie, systematycznie należy całą skórę głowy przecierać mieszankami odtłuszczającymi. Wszystkie wysuszające zabiegi kosmetyczne (trwała ondulacja, mycie w szamponie itp. ) są raczej korzystne. Read the rest of this entry »

Wlosy za uszami powinny byc lekko podniesione

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 10-09-2019

Włosy za uszami powinny być lekko podniesione. Przy twarzy kwadratowej należy stworzyć linie krzywe, tak aby przeciwstawić je kwadratowi i starać się twarz wydłużyć. Najlepiej uczynią to delikatne wysokie fale zaokrąglone nieco na szczycie głowy. Nie należy czesać się szeroko ani z przedziałkiem pośrodku. Przy twarzy podłużnej dążeniem naszym jest uzyskanie efektu rozszerzenia i skrócenia twarzy. Read the rest of this entry »

Powyzej wielokrotnie byla mowa o szkodliwosciach trwalej ondulacji

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 08-09-2019

Powyżej wielokrotnie była mowa o szkodliwościach trwałej ondulacji. Zachodzi więc pytanie, czy jest to w ogóle zabieg bezpieczny i czy można go powszechnie stosować. Odpowiedź na to pytanie jest absolutnie pozytywna z dwoma zastrzeżeniami: 1) ondulacja musi być prawidłowo wykonana, 2) włosy muszą być zdrowe. Płyn do trwałej ondulacji, podobnie jak i większość innych kosmetyków, działa zasadowo i stąd ich niekorzystny wpływ na włosy. Ostatnio wyprodukowano płyny do trwałej ondulacji na zimno o oddziaływaniu obojętnym. Read the rest of this entry »

Wszystkie powyzsze zastrzezenia sa tym bardziej aktualne

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 07-09-2019

Wszystkie powyższe zastrzeżenia są tym bardzlej aktualne, że farbowanie jest zabiegiem, który trzeba co jakiś czas powtarzać, farba bowiem nie dochodzi do korzenia włosa, a odrastające włosy są koloru naturalnego, co daje bardzo niekorzystny efekt estetyczny. Jakkolwiek, jak już wspomniano, farbowanie na ogół powierzane jest fryzjerowi, zdarza się czasami i tak, że kobieta chce zabieg wykonać w domu sama lub też chce być poinformowana dokładnie, jakich zabiegów dokonuje na jej włosach fryzjer. Z tych też powodów zajmiemy się farbowaniem nieco dokładniej. Na początku należy krótko powiedzieć, jakie farby mogą być stosowane do farbowania włosów. Najbardziej popularną farbą jest henna, zaliczana do farb roślinnych. Read the rest of this entry »

Marszczenie

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 07-09-2019

Marszczenie . Nadmiar, tkaniny można równomiernie rozłożyć przez marszczenie. Wykonując kilko linii marszczeń odległych od siebie o 0,5 do 1 cm. uzyskujemy najbardziej równomierne rozłożenie. Długie linie marszczeń wykonuje się najszybciej na maszynie, natomiast krótkie, zwłaszcza w tkaninach cienkich, ncjlepiej jest wykonać w ręku. Read the rest of this entry »

Szczypanki i zakladki

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 07-09-2019

Szczypanki i zakładki . Szczypanki i zakładki stanowią ozdobę odzieży tylko wówczas, gdy są bardzo starannie wykonane. Dlatego też należy najpierw wykonać próbkę, aby upewnić się czy grubość igły i nici oraz długość ściegów· została właściwie dobrana. Praktycznym sposobem zapewniającym zachowanie prostej linii szczypanek lub zakładek jest wyciągniecie nitek z tkaniny. Odstęp między szczypankami lub zakładkami można także omoczyć posługując się własnoręcznie sporządzoną miarką z tektury. Read the rest of this entry »