Złoto czy srebro

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 17-09-2019

Rozmowy na temat kruszcu, z którego powinna zostać wykonana biżuteria trwają na świecie od bardzo dawna a ich końcowe stanowisko jest zależne, od co najmniej kilku jak nie kilkunastu czynników. Między innymi od kultury, w których prowadzone są takie rozmowy. Nie ma, bowiem co ukrywać, że chociażby Rosjanie znacznie bardziej wolą biżuterię wykonaną ze złota. A zatem taką, która jest w stanie przykuć wzrok bardzo wielu wszelkiego rodzaju osób i jest w stanie wykazać ich bogate pochodzenie. Dla bogatych Rosjan w większości przypadków to jest właśnie najważniejsze i chcą się tym pochwalić za wszelką cenę. Read the rest of this entry »

Biżuteria z brylantami

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 15-09-2019

Każda zadbana kobieta dba, o to, aby zawsze dobrze wyglądać, niezależnie od pory dnia i roku. Dlatego przywiązuje wagę również do tego, aby dobrać odpowiednie dodatki do swojego ubioru i wyglądu. Bowiem nie liczy się tylko torebka czy też buty. Bardzo ważną rolę rozgrywa również biżuteria. Zresztą niejednokrotnie można zauważyć, że ktoś z nią przesadził albo nieodpowiednio dobrał. Read the rest of this entry »

Biżuteria na zamówienie

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 15-09-2019

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kobiety przywiązują dużą wagę do dodatków. Dotyczy to różnych dziedzin, czy to w domu, ogrodzie w obraniu czy odpowiednio dobór biżuterii. Teraz jest moda na robienie własnych wyrobów. Wtedy mamy pewność, że nikt nie będzie miał takich samych kolczyków czy naszyjnika. Dzięki rozwojowi cywilizacji wiele rzeczy można wykonać samemu w domu. Read the rest of this entry »

Biżuteria na aukcjach internetowych

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 14-09-2019

Nie tylko strony sieciowych producentów, wybitnych specjalistów, wyspecjalizowane sklepy internetowe czy też blogi to miejsca, w których możemy zakupić dla siebie biżuterię wysokiej klasy. Bo mimo tego, że są to właśnie miejsca gdzie nabywa się najwięcej wszelkiego rodzaju produktów z branży biżuteryjnej to nie jedyne. Trzeba, bowiem również wskazać, że co raz częściej osoby w różnym wieku dokonują zakupu biżuterii dla siebie na specjalnie przygotowanych aukcjach internetowych. Mogą one być wtedy przygotowane wówczas przez indywidualne osoby jak i małe bądź średnie firmy, które w ten sposób chcą poszerzyć ilość swoich klientów i skutecznie sprzedawać swoje produkty w internecie. W sieci wszelkiego rodzaju sprzedaż jest, bowiem znacznie tańsza a co najważniejsze można sprzedawać produkty bez konieczności dodatkowych kosztów i zapewnienia drogich elementów. Read the rest of this entry »

Spódnica podstawowa

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 13-09-2019

Read the rest of this entry »

Forma rękawa

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 13-09-2019

Wykreślamy łukiem  górną część rękawa (główkę rękawa), łącząc punkty P7, P6, S2, S4 i P4. Połączyć linią prostą P4 z T1. Połączyć prostą T1 z N3 i przedłużyć ją w dół. Ekierkę przyłożyć jedną przyprostokątną do prostej T1 -z-N3 i przesuwać tak, by punkt N znalazł się na linii drugiej przyprostokątnej. W ten sposób uzyskujemy N3-r-N4+N kąt prosty 90 st. Read the rest of this entry »

Spódnica solejka

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 12-09-2019

Spódnica solejka jest spódnicą plisowaną. Nazwa jej pochodzi od francuskiego słowa „soleil” oznaczającego słońce, gdyż zaprasowane na niej drobne fałdy rozchodzą się w koło od środka jak promienie słońca. Jest krojona z pełnego koła lub z połowy kola, a w środku ma wycięcie w formie mniejszego koła lub półkola, którego obwód odpowiada obwodowi talii. Fałdy są zaprasowane tylko do pewnej wysokości od dołu, najczęściej 6+8 cm poniżej linii talii. Ich głębokość poszerza się ku dołowi. Read the rest of this entry »

Poszerzanie spódnicy

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 12-09-2019

Jeżeli chcemy spódniczkę szerszą, wyznaczamy dodatkowe poszerzenie na linii bioder. BI -FB2 = poszerzenie na linii bioder = 2+3 cm; T2 łączymy z B2 i przedłużamy linię boku do dołu Odcinki B2*B3 i B3+B4 są dalszymi dowolnymi poszerzeniami. T2ŕD2 lub T2+D3 itd. = długość spódnicy Tl *D; skracanie szwu bocznego jest większe Przy dużym poszerzeniu, należy dokonać niewielkiego skrócenia szwu bocznego = 0,5+0,7 cm. Szczególnie skraca się szwy boczne w tkaninach ciągliwych, ciężkich, oraz przy dużych ukosach, powstałych na skutek znacznego rozszerzenia linii dołu spódnicy, gdyż na linii szwu bocznego spódnica w czasie noszenia lekko się wyciąga. Read the rest of this entry »

Ondulacje zelazkowa stosowaly z reguly nasze babki

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 09-09-2019

Ondulację żelazkową stosowały z reguły nasze babki. Dziś jest ona wyjątkiem. Wspominamy o niej dlatego, że jest to jedna z tych odmian ondulacji, którą stosunkowo najłatwiej jest wykonać w domu i nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Pewną trudność sprawia jedynie ocena temperatury żelazka (karbówek) w chwili zawijania loków. Wymaga to indywidualnego doświadczenia. Read the rest of this entry »

Niektóre loki nawija sie luzno na lokówki (papiloty)

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 09-09-2019

Niektóre loki nawija się luźno na lokówki (papiloty). Z kolei włosy należy wysuszyć, a potem rozczesywać, nadając głowie ostateczny kształt. Wspomniano. że do ondulacji wodnej używa się płynów lepiących. Czy jest to konieczne? Oczywiście nie zawsze. Read the rest of this entry »