Biżuteria na prezent

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 18-09-2019

Nie tylko w zagranicznych filmach, ale również i w życiu osobistym niejednokrotnie dochodzi do takiej sytuacji, że wręczamy swoim bliskim lub znajomym a czasami nawet partnerom biznesowym biżuterię na prezent. Biżuterię w różnym stylu a także różnej klasy. Albowiem w przypadku naszych bliskich czasami wystarczy jedynie biżuteria średniej klasy. Srebrny łańcuszek ze specjalnym wisiorkiem lub małym kamieniem lub jakaś prosta bransoletka. Jednym słowem biżuteria z sieciówek lub podobna do tych, które możemy spotkać właśnie w takim miejscu. Read the rest of this entry »

Zawód jubiler

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 17-09-2019

Zawód jubilera od zawsze był jednym z bardziej prestiżowych. Ponieważ osoba prowadząca zakład jubilerski, cechowała się dużym poziomem zamożności, jak również i znacznymi umiejętnościami. Co zaś najważniejsze musiała posiadać wiedzę, po to by oceniać, czy biżuteria, jaka jest im przynoszona jest prawdziwą, i jakiej jakości. Dziś w celu powyższej weryfikacji wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia. Jednakże kiedyś dokonywało się tego na oko. Read the rest of this entry »

Biżuteria z wakacji

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 14-09-2019

Co roku każdy z nas podczas codziennej pracy marzy o tym, aby już w najbliższym czasie udać się na szybkie wakacje na podstawie, których będą w stanie wypocząć i uzyskać dodatkowe siły na dalszą pracę. One są, bowiem z tego wszystkiego najważniejsze pod każdym względem. Wakacje pozwalają na oddech od świata codziennego, do którego jednak należy powrócić po krótszym lub dłuższym czasie. Bez pracy ani rusz, bez niej nie będziemy w stanie się utrzymać. Jednak, gdy tylko uda nam się wyjechać na takie wakacje to powinniśmy zrobić wszystko, aby mieć z nich jak najlepsze wspomnienia. Read the rest of this entry »

Stad nasuwa sie wniosek, ze plciowe hormony kobiece hamuja wydzielanie loju, a meskie – pobudzaja

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 11-09-2019

Stąd nasuwa się wniosek, że płciowe hormony kobiece hamują wydzielanie łoju, a męskie – pobudzają. Czy łysienie łojotokowe można leczyć? Znacznie nasilony łojotok i łysienie jest to sprawa bardzo trudno poddająca się leczeniu i wymagająca dużej cierpliwości od pacjenta i od lekarza. Początkowo dolegliwości są niewielkie, raczej natury kosmetycznej, i nie każdy chce i może udać się z nimi do lekarza. Dlatego też postępowanie domowe nabiera znaczenia zapobiegawczego i prawidłowo przeprowadzane powinno przyczynić się do zahamowania postępu zmian chorobowych. Nie jest to jednak takie proste. Read the rest of this entry »

Ondulacje zelazkowa stosowaly z reguly nasze babki

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 09-09-2019

Ondulację żelazkową stosowały z reguły nasze babki. Dziś jest ona wyjątkiem. Wspominamy o niej dlatego, że jest to jedna z tych odmian ondulacji, którą stosunkowo najłatwiej jest wykonać w domu i nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Pewną trudność sprawia jedynie ocena temperatury żelazka (karbówek) w chwili zawijania loków. Wymaga to indywidualnego doświadczenia. Read the rest of this entry »

Na oblozenie naszywa sie cienka wkladke i podszewke, zszywajac je ze soba sciegiem krzyzykowym

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 05-09-2019

Na obłożenie naszywa się cienką wkładkę i podszewkę, zszywając je ze sobą ściegiem krzyżykowym. Z kolei dziergamy dziurki na zewnętrznej stronie obłożeni a, podwijamy obłożenie do wewnątrz i przefastrygowujemy jego krawędź linia stębnówki za dziurkami umacnia obłożenie. Można też zamiast przestębnowania przeszyć obłożenie w ręku małymi ściegami aż do składki, nie ujmując igłą wierzchniej tkaniny. Krawędź obłożenia naszyć na płótno. Za pięcia pętelki. Read the rest of this entry »

Guziki przy przyszywaniu guzików nalezy pamietac o trzech wskazówkach

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 05-09-2019

Guziki przy przyszywaniu guzików należy pamiętać o trzech wskazówkach: a) guziki muszą być naszyte no właściwe miejsca: b) należy je przyszywać zawsze do podwójnej tkaniny lub do tkaniny wzmocnionej wkładką, przy czym można guzik umocnić od spodu małym guziczkiem, aby zapobiec zbyt szybkiemu oderwaniu się guziki przyszywa się mocną, podwójnie złożoną nitką. Miejsce przyszycia guzika ustalamy, nakładając no siebie oba brzegi zapięcia w ten sposób, aby środki pokrywały się. Jedną szpilką oznaczamy wysokość dziurki na guzik, o drugą odległość dziurki od brzegu. Odległość to musi odpowiadać co najmniej szerokości guzika. W przypadku rzędu guzików zachowanie równych odstępów między nimi jest rzeczą szczególnie ważną. Read the rest of this entry »

Zatrzaski, haftki uszka

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 04-09-2019

Zatrzaski, haftki uszka . Jeśli zależy nam na tym, aby zapięcie było niewidoczne, a z pewnych przyczyn nie możemy zastosować zamku błyskawicznego, posługujemy się zatrzaskami lub haftkami i uszkami. Zachodzące na siebie brzegi zapięcia należy w tym celu wzmocnić zakładem względnie obłożeniem z lekką wkładką. Przy naszywania zatrzasków i haftek ujmujemy igłą założenie i wkładkę w ten sposób, aby ściegi nie były widoczne po prawej stronie. Połówki zatrzasków naszywamy w oznaczonych miejscach 4-6 ściegami przez każdą dziurkę. Read the rest of this entry »

Rozporki

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 04-09-2019

Rozporki . Rozporki różnią się długością i sposobem wykonania. Rozporek może stanowić początek lub zakończenie szwu, może jednak być specjalnie nacięty w szwie w tkaninie. Nacięte rozporki stosuje się najczęściej przy dekoltach. Krótkie rozporki wykończamy prostymi paskami. Read the rest of this entry »

Gdy wysokosc podkroju pachy bedzie wynosic 21 cm zamknac na wyrobienie ramion po 38 oczek w 4 rzutach

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 02-09-2019

Gdy wysokość podkroju pachy będzie wynosić 21 cm zamknąć na wyrobienie ramion po 38 oczek w 4 rzutach. Przód. Robić tak samo jak tył do 29 cm; potem zamknąć 39 środkowych oczek i kończyć obie części przodu oddzielnie. Od strony wycięcia należy zgubić co 6,5 cm 4 razy po 1 oczku. Podkrój pachy zrobić na wysokości 36 cm w taki sam sposób jak w tyle. Read the rest of this entry »