Prezent dla kobiety

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 18-09-2019

Nie od dziś wiadomo, że kobiety praktycznie całego świata chcą ładnie wyglądać i chcą otrzymywać bardzo wiele wszelkiego rodzaju prezentów. Jednych tańszych drugich znacznie droższych. Wszystko w zależności od indywidualnej sytuacji oraz okazji, na jaką dawany jest taki prezent ukochanej osobie w tym przypadku ukochanej kobiecie. Tym bardziej, że za każdym razem trzeba trafić w jej indywidualne gusta. Dlatego im więcej ją znamy tym będzie nam zdecydowanie lepiej. Read the rest of this entry »

Jezeli jednak wlosy sa niesforne i nie chca sie same ukladac, kobieta musi im pomóc sama lub skorzystac z uslug fryzjera

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 10-09-2019

Jeżeli jednak włosy są niesforne i nie chcą się same układać, kobieta musi im pomóc sama lub skorzystać z usług fryzjera. Bardziej utalentowane w tym kierunku kobiety odwiedzają fryzjera tylko od czasu do czasu, na codzień czeszą się same. Dla nich głównie przeznaczamy poniższe uwagi, które mają pomóc w doborze takiego uczesania, które wyrównałoby i poprawiło. niektóre braki urody, a uwypukliło cechy korzystne. Rzeczą naj łatwiejszą jest nadanie twarzy, właśnie przez dobór odpowiedniej fryzury, takiego kształtu, który byłby możliwie idealny i najlepiej pasował do danej osoby. Read the rest of this entry »

Niektóre loki nawija sie luzno na lokówki (papiloty)

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 09-09-2019

Niektóre loki nawija się luźno na lokówki (papiloty). Z kolei włosy należy wysuszyć, a potem rozczesywać, nadając głowie ostateczny kształt. Wspomniano. że do ondulacji wodnej używa się płynów lepiących. Czy jest to konieczne? Oczywiście nie zawsze. Read the rest of this entry »

Trwala ondulacja na zimno staje sie obecnie coraz bardziej popularna

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 08-09-2019

Trwała ondulacja na zimno staje się obecnie coraz bardziej popularna. Teoretycznie może być ona wykonywana przez samą kobietę w domu lub przy pomocy drugiej osoby. Umyte i lekko podsuszone włosy moczy się wodnym roztworem płynu i nawija na specjalne (drewniane lub z tworzywa) wałeczki. Potem nakręcone włosy moczy się powtórnie płynem i zakłada na głowę szczelny kaptur (np. nylonowy). Read the rest of this entry »

Do tego sluza wlasnie plyny do trwalej ondulacji i aparaty wytwarzajace wysoka temperature

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 08-09-2019

Do tego służą właśnie płyny do trwałej ondulacji i aparaty wytwarzające wysoką temperaturę. Jest to więc, jak widać, sposób dużo trudniejszy, a ze względu na okresową zmianę struktury włosa, bardziej niebezpieczny, ale dający za to znacznie lepsze rezultaty. Zabieg powinien być zasadniczo wykonywany tylko u fryzjera i dlatego ograniczymy się do podania jedynie kilku podstawowych wiadomości na ten temat. Do trwałej ondulacji używać można dwóch rodzajów płynów; jedne z nich wymagają zastosowania wysokiej temperatury, drugie – działają same. Pierwsze są nieco mniej szkodliwe dla włosa, ale zabieg jest bardziej kłopotliwy, a działanie wysokiej temperatury nie zawsze obojętne dla organizmu ludzkiego, szczególnie u osób starszych cierpiących na nadciśnienie lub choroby serca. Read the rest of this entry »

Plyny do trwalej ondulacji moga byc -równiez przyczyna wystepowania na skórze zmian bedacych objawami uczulenia organizmu na skladniki plynów (alergia)

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 07-09-2019

Płyny do trwałej ondulacji mogą być -również przyczyną występowania na skórze zmian będących objawami uczulenia organizmu na składniki płynów (alergia). Występują wówczas zwykle na skórze owłosionej, za uszami i na czole drobne plamki i swędzące grudki. Uczulenie takie nie daje się z góry przewidzieć i dlatego u osób cierpiących na choroby alergiczne z innego powodu lepiej jest przed zabiegiem wykonać tzw. próbę płatkową. Polega ona na tym, że mały kwadracik gazy (lXI cm): macza się w badanym płynie, przykłada do skóry pleców, przykrywa pergaminem i umacnia przylepcem. Read the rest of this entry »

Szczypanki i zakladki

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 07-09-2019

Szczypanki i zakładki . Szczypanki i zakładki stanowią ozdobę odzieży tylko wówczas, gdy są bardzo starannie wykonane. Dlatego też należy najpierw wykonać próbkę, aby upewnić się czy grubość igły i nici oraz długość ściegów· została właściwie dobrana. Praktycznym sposobem zapewniającym zachowanie prostej linii szczypanek lub zakładek jest wyciągniecie nitek z tkaniny. Odstęp między szczypankami lub zakładkami można także omoczyć posługując się własnoręcznie sporządzoną miarką z tektury. Read the rest of this entry »

Na oblozenie naszywa sie cienka wkladke i podszewke, zszywajac je ze soba sciegiem krzyzykowym

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 05-09-2019

Na obłożenie naszywa się cienką wkładkę i podszewkę, zszywając je ze sobą ściegiem krzyżykowym. Z kolei dziergamy dziurki na zewnętrznej stronie obłożeni a, podwijamy obłożenie do wewnątrz i przefastrygowujemy jego krawędź linia stębnówki za dziurkami umacnia obłożenie. Można też zamiast przestębnowania przeszyć obłożenie w ręku małymi ściegami aż do składki, nie ujmując igłą wierzchniej tkaniny. Krawędź obłożenia naszyć na płótno. Za pięcia pętelki. Read the rest of this entry »

Guziki bielizniane mozna przyszywac na maszynie o sciegu zygzakowym lub na maszynie wieloczynnosciowej, wykorzystujac specjalna stopke do przyszywania guzików

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 04-09-2019

Guziki bieliźniane można przyszywać na maszynie o ściegu zygzakowym lub na maszynie wieloczynnościowej, wykorzystując specjalną stopkę do przyszywania guzików. Dziurki guzików muszą być podłożone pod widełki stopki, igła przy lewym nakłuciu musi wkłuwać się w jedną dziurkę, O szerokości ściegu powinno być tok wyregulowano, oby igło przy prawym nakłuciu wkłuwało się w drugą dziurkę guzika. Po wykonaniu ściegów guzik zostaje mocno przyszyty. Guziki podwójne (np. do mankietów) możno doskonale wykonać samemu. Read the rest of this entry »

PULOWER SPORTOWY

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 02-09-2019

PULOWER SPORTOWY . Materiał: 68 dkg wełny żółtej; druty nr 3. Ściągacz- 1 oczko prawe, 1 oczko lewe. Ścieg pończoszniczy- 1 rząd – oczka prawe, 2 rząd – oczka lewe. Ściągacz angielski – 1 rząd- 1 oczko prawe, narzucić nitkę, zdjąć 1 oczko bez przerobienia itd. Read the rest of this entry »